top of page

.משפחות אומנה לומדות יחד - נמל מבטחים, בים סוער

Updated: May 12, 2020

מבוא להורות שיקומית לילדים שחוו טראומה. גישה מעשית שתעניק לכם כוחות מחודשים במפגש נכיר את המפתחות להורות שיקומית: 🌼את הרקע לדפוסי התנהגות הישרדותית, ביטויי מצוקה, מתח ופחד. 🌼נלמד על חשיבות המרחב הבטוח והרגוע. 🌼נתרגל דרכים לשיפור מיומנויות ויסות רגשי הדדי הורה-ילד. 🌼נסקור מושגי יסוד על 'לקויות התקשרות' 'פיזיולוגיה במתח' והורות מרגיעה עבירנו ולצוות הרב-מקצועי המקיף אותנו. הגענו לאומנה מגויסים עם רצון עז לחולל שינוי בחייו של ילד. תוך זמן קצר גילינו שלא די בבית חם ואוהב ובניסיון שרכשנו כהורים. התנהגויות מורכבות של ילד שחווה טראומה דורשות הורות שיקומית ומערך רב מקצועי מותאם. האתגרים שעלינו לצלוח מעוררים תחושות של אשמה, בושה ובדידות עד כדי חוסר אונים. המערך הרגיש והנפיץ בו חיה משפחת אומנה מייצר מתחים רבים, בדיוק הפוך ממה שנדרש לילדינו ולנו. יישום של עקרונות מפתח יסייע להרגיע את העניינים, להשיב לנו את כוחותינו ואת השמחה. זה בהחלט אפשרי. הילד שלנו זקוק לסביבה בטוחה, אמון בעולם, סיוע בוויסות רגשי ומרחב אוהב ורגוע. את כל אלו ביכולתינו להעניק לו. מנחה: ‏שרונה דוכנה‏ (‏‎Sharona Duchne‎‏), מייסדת מיזם האימוץ - הדרכות מקצועיות מתקדמות להורים ואנשי מקצוע אימצה בהורות יחידנית ילד מישראל בן שש וחצי (אוטוטו בן 20). יזמית חברתית, מומחית לויסות רגשי משפחתי. פועלת בשיתופי פעולה עם מומחים מהארץ ומהעולם בתחום הטראומה ההתפתחותית ולקויות התקשרות. מתגוררת בהרצליה, שוחה, מנחה וכותבת.

 

סיכום מפגש עם משובים ומצגת וכמה מילים ששרונה כתבה. לקח לדופק המתרגש שלי זמן להירגע. הבוקר שלחתי מייל הכולל: 🍩 תמצית בוידאו 🍩 מצגת מלאה 🍩 תירגול נוכחות (זוכרים?) 🍩 וחומרי העשרה. וודאו שהמייל הגיע (ממיזם האימוץ והאומנה). כדי להקל שולחת לכם את דף סיכום המפגש גם לכאן: http://adoptionwisdom.com/foster-training1 תודה על המשובים המחזקים שלכם ועל הזכות לשותפות מייטיבה עם עמותת "עוגן למשפחות האומנה". באהבה שרונה דוכנה מיזם האימוץ והאומנה 052-2941146

 

משובים שהעתקנו מהקבוצה של המשפחות אומנה בישראל - עוגן למשפחות האומנה - ע"ר משום החיסיון וחובתינו כמשפחות אומנה להשאר אנוניימים (ע"פ חוק) - לא נוכל לתת משוב אישי - שתפתי בקבוצה הסגורה שלנו. אעתיק לכאן את התודות - בשם המשפחות. אומנה בישראל - עוגן למשפחות האומנה - ע"ר שרונה היקרה ערך גדול קבלנו - 30 המשפחות שהשתתפו במפגש מוקירות את תרומתך.

מעבר לידע ולכלים הפרקטיים היה במפגש מאחד ומרגש.

מחמם את הלב, לראות כל כך הרבה הורים, שמתכנסים ללמוד יחד.

שמחנו במיוחד על כך שגם אבות נכחו במפגש.

במהלך המפגש נוכחנו לדעת שיש לנו, המשפחות, הרבה מהמשותף.

השותפות הזו - מאחדת אותנו.

וכשאנחנו גוף אחד שצועד בדרך, המסע הופך למעט יותר קל.

תודה על מפגש מעשיר ומלמד.

  • תודה רב על מפגש מלמד מחזק מרתק, יצאתי עם כלים ואויר לנשימה (וגם תרגיל נשימה)

  • היה מרתק, עם הרבה תובנות.. תודה רבההההה

  • היה כיף לפגוש את כולם - תודה לכל מי שהשתתף - נפגש בשבוע הבא

  • היה מעניין מאוד ..המון אסימונים נפלו לי..תודה רבה לכן

  • האם המפגש הוקלט? ניתן להקשיב ? ממש אשמח - המפגש הוקלט - יקח זמן לערוך אותו. נעלה לאתר שלנו.

  • אשמח לשמוע... האם בשבוע הבא זה המשך של המםגש או שזה נושא חדש... אשמח לקישור - כרגע מבואות - חמישה שבועות שלכל שבוע מנחה אחר - בסוף הסידרה נקיים חשיבה משותפת ונחליט כיצד נכון לנו להמשיך. - בשבוע הבא יתקיים מפגש הנושא קשב וריכוז. פרסום יעלה בקרוב.

36 views0 comments

Comments


bottom of page